Türkobir Çağrı Merkezi
0850 550 52 17
turkobir-facebook turkobir-twitter turkobir-instagram turkobir-youtube turkobir-google-plus

Katalogla Satış

Katalogla Satış Sistemi


Katalogla satış nedir?
Katalogla satış sistemi, ülkemizde son yıllarda popüler olan bir pazarlama yöntemidir. Katalogla satış sisteminde; satıcı, alıcıya ürünleri katalog üzerinde gösterir ve müşteri de katalog üzerinde gördüğü ürünlerden almak istediklerini satıcıya bildirir. Satıcı bu ürünleri ya kendi imal eder ve satar ya da başka bir tedarikçiden tedarik ederek, kendi komisyonunu da ekledikten sonra alıcıya satar. Katalogla satış yönteminin en büyük avantajlarından biri, müşteriyle doğrudan iletişime geçerek, görsel olarak müşteriyi tatmin etmektir. Katalogla satış sisteminin yaygın olmadığı yıllarda bu işlem, pazarlamacının elindeki tüm ürünleri yanında taşıyarak sergilemesi şeklinde oluyordu. Ancak bu hem külfetli hem de maliyetli bir iştir.

katalogla satış
Katalogla satış yöntemleri nelerdir?
Katalogla satış yöntemleri çok çeşitli olmakla birlikte biz sadece ülkemizde yaygın olarak kullanılan satış yöntemlerine değineceğiz. Katalog üzerinden satışın birinci yöntemi, yüksek cirolu firmaların ürünlerini bir katalogda sergileyerek, müşterilerinin beğenisine sunmasıdır. Örneğin, bir mobilya mağazasını düşünecek olursak, o anda mağazada bulunmayan bir müşteriye ürün satabilmesi, ürünleri göstermeden pek de mümkün olmayacaktır. Ancak bunun yerine, ilgili ürün ya da ürünlerin resimleri ve nitelikleri hakkında bilgi veren bir ürün kataloğu aracılığıyla ürünlerini müşteriye gösterebilir ve ona göre sipariş alabilir.


Diğer bir yöntem ise yüksek cirolu firmaların değil, hatta işletme dahi olmayan kişilerin katalogla ürün satma yöntemidir. Bu yöntem günümüzde network/marketing olarak isimlendirilmektedir. Bu yöntemde kişi tedarikçi firmaya üye olur, firmanın ürün kataloğunu çevresine gösterir ve çevresindeki müşterilerin verdiği siparişleri firmaya iletir. Firma ürünleri satıcıya gönderir ve satıcı da üzerine firmanın katalogda belirttiği kar oranını da koyarak ürünü müşteriye satar. Burada çevresindeki müşteriler demekten kastımız, çevresindeki tüm insanlar anlamına geliyor. Katalogla satış sisteminde, çevrenizdeki eş, dost, akraba her yaştan her kesim sizin müşteriniz olabilir.


Katalogla satış yapan markalar nelerdir?

Katalogla satış konusunda hemen hemen günlük hayatta sürekli insanların elzem ihtiyaç ürünlerini; giyim, iç giyim, çorap, kozmetik vb. ürün çeşitlerini kataloğunda ihtiva eden Türkobir, sizi katalogla satış anlamında tatmin edecektir. Türkobir katalogla satış sisteminde, ön ödemeli işlem yapmanıza gerek yoktur. Sadece sipariş ettiğiniz ürünlerin ücretini ödersiniz. Bu sayede herhangi bir sermayeye de gerek duymazsınız. Siz de Türkobir katalog ile katalogdan satış yapmaya başlamak için buraya tıklayarak sisteme üye olabilir ya da iş hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Katalogla satış