Türkobir Çağrı Merkezi
0850 550 52 17
turkobir-facebook turkobir-twitter turkobir-instagram turkobir-youtube turkobir-google-plus

Takım Öncülüğü

TAKIM ÖNCÜLÜĞÜ

Nasıl Takım Öncüsü Olabilirim?
Ürünlerimizi sadece kendiniz satmakla kalmayıp, çevrenizdeki insanları da alt üyeniz yaparak kendinize alt ekip oluşturuyorsunuz. 5 Kademe alt üye oluşturarak onların satışlarından prim almaya hak kazanabileceksiniz. Web sitemizde yer alan alt üye kayıt formuna üyenize ait kişisel bilgileri girdiğinizde ya da çağrı merkezimizi aradığınızda sistem otomatik olarak yeni üyeyi sizin altınıza kaydedecektir. Bu üyeler sizin 1.Kademe üyeniz olarak adlandırılacaktır.
Üyelerimin Satışından Kazancım Ne Olacak?
1.Kademe üyelerinizin yapmış olduğu satışların % 10’ini size prim olarak veriyoruz. Örnek: Siz 10 üye yaptınız ve bu üyelerinizin her biri bizden 100 TL’lik ürün aldı. 100 TL X 10 üye = 1.000 TL – Kazancınız % 10 = 100 TL
Üyelerinizin üyeleri satış yaptığında onların satışlarından % 8 prim kazanacaksınız. Bu üyeler sizin 2.Kademe üyeleriniz olarak adlandırılacaktır. Örnek: 1.Kademe üyelerinizin her biri de 10’ar tane yeni üye yapmış olsun. Toplamda 100 ad. 2.Kademe alt üyeniz bulunacak. Bu ikinci Kademe üyelerin her biri 100 TL’lik ürün aldığında toplam 10.000 TL olacak. Sizin kazancınız % 8 yani 800 TL.

2.Kademe üyelerinizin alt üyelerinin satışından % 6 prim kazanacaksınız. Bir önceki örnekte 100 ad. 2.Kademe üyenizin olduğu örneği vermiştik. Şimdi bu üyelerin her biri de 10’ar alt üye kaydetmiş olsun. Böylece 100 x 10 = 1.000 3. Kademe üyeniz olacak.
Bu 1.000 üyenin her birinin 100 TL mal alımı yaptığını hesaplarsak 1.000 üye X 100 TL = 100.000 TL % 6 Prim hakkınız olduğundan Kazancınız % 6 = 6.000 TL olacak.

3.Kademe üyelerinizin alt üyelerinden yani 4.Kademe üyelerinizin yaptığı satışlardan % 4 Prim kazanacaksınız.

4.Kademe üyelerinizin alt üyelerinden yani 5.Kademe üyelerinizin yaptığı satışlardan da % 2 Prim kazanacaksınız.
Böylece toplamda her ay elinize 10.000 TL’ye yakın para geçebilir.

Oluşan Primleri Ne Zaman ve Nasıl Alacağım?
Hak ettiğiniz primleriniz 70 TL’yi aştığında ve de dönem içerisinde en az 70 TL siparişinizin bulunması durumunda ayın 10’u ile 15'i arası sisteme giriş yaparak "Ekibim-Primlerim" bölümünde yer alan Prim talep formuna kendi adınıza kayıtlı IBAN ve ya Hesap numaranızı yazıp kaydetmeniz halinde, 3 gün içerisinde hesabınıza yatırılacaktır. Dönem içerisinde 70 TL ve üzeri sipariş vererek aktiflik göstermediyseniz ve ya Priminiz 70 TL'nin altındaysa yine "Ekibim-Primlerim" bölümünde yer alan Primimi siparişimde kullanmak istiyorum butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Örnek Banka İban Numarası: TR01 3456 6214 5154 3548 2435 9825 44

Prim ve Ödeme Sistemi Nasıl İşliyor?
İlgili ay içerisinde hak ettiğiniz primlerin toplamı 70 TL’yi geçiyorsa ve o ay içerisinde en az 70 TL’lik sipariş vererek aktifliğinizi sağladıysanız almayı hak ettiğiniz Prim, Prim talep formunu doldurmanız halinde ayın 15'inci gününe kadar banka hesabınıza nakit olarak yatırılacaktır.

İlgili ay içerisinde hesaplanan priminiz 70 TL’yi geçmiyorsa oluşan prim tutarı cari hesabınıza alacak olarak kaydolunur. Bu rakam ilk siparişinize yansıtılır ve prim tutarı kadar olan rakamı ödemezsiniz. Örneğn Eylül ayı prim alacağınız 35 TL olarak gerçekleşti. 70 TL yi geçmediğinden dolayı primi nakit olarak alamazsınız. Bu rakam cari hesabınıza “Evrak” açıklaması ile alacak olarak kaydolunur. Bu bilgiyi temsilci ekranınızdan “Cari Hareket Raporunda” görebilirsiniz.

75 TL sipariş verdiğinizde 35 TL prim alacağınız olduğundan sistem otomatik olarak prim alacağınızı düşer ve 40 TL tahsilat yapar. Yani siz 35 TL eksik ödeyerek siparişinizin tamamına sahip olursunuz.

Prim alacaklarınız her ay ayrı ayrı değerlendirilir. Prim alacakları biriktirilerek toplu olarak Nakit şekilde alınamaz. Nakit prim alacağı sonraki aylara ancak ürün alımı karşılığı devreder.

Örn: Eylül ayında 40 TL, Ekim ayında 45 TL, Kasım ayında 80 TL prim almaya hak kazandınız. Benim primlerim birikti toplamda 165 TL oldu. Hepsini nakit almak istiyorum dediğinizde sistem bunu gerçekleştiremeyecektir. Aralık ayının 10’una kadar yalnızca Kasım ayı prim alacağınız olan 80 TL banka hesabınıza nakit olarak yatırılır. Diğer aylardaki primleriniz karşılığında yalnızca ürün alımı yapabilirsiniz.

Prim Alacağım Oluştu Ama İlgili Ay İçerisinde Sipariş Vermedim. Primim Silinir mi?
Prim alacaklarınız ürün alımı karşılığında olacak şekilde sonraki aylara aktarılır. Prim alacaklarınız 60 gün boyunca silinmez. Yalnızca nakit olarak alamazsınız.

Priminizi nakit olarak kullanabilmeniz için her ay en az 70 TL’lik sipariş vererek üyeliğinizi aktif tutmanız gerekmektedir.

(Dönem içerisinde en az 70 TL ve üzeri siparişi olmayanlar Primi karşılığında sadece ürün çekebilirler)

5 Kademeli Üyelik Primi ve Yüzde Oranları:
Altınıza kaydedilen üye sayısı her geçen gün 5 kademeli olarak sürekli artacak ve artan bu üye sayısına bağlı olarak, alt ekibinizin yaptığı satışlarda artacaktır. Siz, altınızda çoğalan tüm üyelerin, yaptıkları satışların aylık toplamları üzerinden aşağıdaki tabloda izah edildiği gibi kademelere göre %10 %8 %6 %4 %2 Oranlarında Toplam %30 oranında alt ekip satış primi alacaksınız.
Alt Kademeler ve Satış Primi Oranları:
1.Kademe Alt Üyeleriniz
Bu Kademede Bulunan Tüm Alt Üyelerinizin Satışlarından Alacağınız Pirim Oranı
% 10
2.Kademe Alt Üyeleriniz
Bu Kademede Bulunan Tüm Alt Üyelerinizin Satışlarından Alacağınız Pirim Oranı
% 8
3.Kademe Alt Üyeleriniz
Bu Kademede Bulunan Tüm Alt Üyelerinizin Satışlarından Alacağınız Pirim Oranı
% 6
4.Kademe Alt Üyeleriniz
Bu Kademede Bulunan Tüm Alt Üyelerinizin Satışlarından Alacağınız Pirim Oranı
% 4
5.Kademe Alt Üyeleriniz
Bu Kademede Bulunan Tüm Alt Üyelerinizin Satışlarından Alacağınız Pirim Oranı
% 2

Türkobir alt üyelik sistemi ve takım öncülüğü