toptan çorap

    Çorap Seçimi Yaparken Bilinmesi Gerekenler; 

    Sağlıklı çorap giymek istiyorsak, çorabımızın ipliklerinin ve hammaddelerinin doğadan elde edilmesine dikkat etmeliyiz. Kaliteli iplikler, yazın terletmeyen ve kışın üşütmeyen; hava şartlarına uyum sağlamayı başarabilen ipliklerdir. Kaliteli çoraplar ise, bu ipliklerden üretilen, ayağınızı saran, lastikli kısımlarından sıkma yapmayan, burun kısımları dikişsiz olan ve ayağınızı rahat hissettiren konforlu çoraplardır. Sağlıklı giyinme adına, giyilecek olan çorapların tamamının yıkanmış ve ütülenmiş olması önerilir.

    Ayağımızı dış etkenlerden ve ayakkabılarımızdan koruması adına çorap giyeriz. Ancak, ayağımızı çoraplarla korumayı hedefliyorsak, çoraplardan da korunmamız gerektiğini unutmamalıyız. Kış aylarında çorabın kalın olmasından ziyade sıcak tutma özelliği olan çorap giyilmesinin gerekliliği ile birlikte, yaz aylarında ince; ve terletmeyen çorapların seçilmesi gerekir.

    Bu yüzden Sağlıklı çorap seçimi yaparken, pamuk, bambu, modal , viskon, yün, kaşmir, angora ve ipek türevlerinden oluşan çorapları tercih etmeliyiz.

    En uygun fiyatlı, günlük kullanıma uygun çoraplar için genellikle, pamuk türevi olan, penye iplerinden oluşan çoraplar tercih edilebilir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5